logo beautyclinic

ikony

 • Czytapromocje-studio-urody-bielskoięcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA FRAKCYJNA RF

 

 

FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA z głowicą High Speed to najlepsze urządzenie na platformie medycznej do  frakcyjnego mikronakłuwania RF na polskim rynku! Najbardziej zaawansowana i obecnie najsilniejsza technologia w niechirurgicznym liftingu skóry twarzy i nieinwazyjnym usuwaniu rozstępów.

Mikroigłowy system frakcyjnego nakłuwania to innowacyjne i zaawansowane technologicznie medyczne urządzenie oparte na synergicznym połączeniu precyzyjnie kontrolowanych bipolarnych fal radiowych RF oraz minimalnie inwazyjnym systemie frakcyjnego mikronakłuwania. Urządzenie zdobyło uznanie lekarzy na całym świecie, a zaletą technologii jest szerokie zastosowanie oraz połączenie dwóch procedur w jednym zabiegu, dające  efekty odmłodzenia, napięcia skóry,  redukcję rozszerzonych porów i łojotoku oraz usuwania blizn różnego pochodzenia, rozstępów, a także leczenia nadpotliwości.

Obszar poddany zabiegowi stymulowany jest podwójnie do samoregeneracji poprzez jednoczesne nakłuwanie skóry oraz jej przegrzanie za pomocą fali radiowej wprowadzając energię wysokiej częstotliwości do skóry.
Radiofrekwencja to prąd o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne przegrzanie skóry, wywołując szok termiczny i efekt miejscowej termolizy (uszkodzenie włókien kolagenowych), który jest sygnałem dla organizmu, aby włączyć procesy odbudowy, regeneracji i przebudowy skóry produkując nowy kolagen. Proces odnowy skóry wpływa na poprawę jej jędrności i elastyczności.
Mikronakłuwanie to zabieg, w którym w wyniku nakłuwania mechanicznego, uszkadzając skórę w sposób kontrolowany, pobudzamy ją do regeneracji wymuszając procesy naprawcze.


Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna RF 2.0 posiada głowicę High Speed wyposażoną w kilkadziesiąt (25 lub 64) mikroigieł. Zabieg polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł na głębokość między 0,5 mm a 3,5 mm przy jednoczesnym emitowaniu fali radiowej RF, która nagrzewa tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W zależności od wykonywanej procedury, igły podgrzewane są na całej długości lub w połowie. System podgrzewa wszystkie warstwy skóry albo jedynie skórę właściwą nie parząc naskórka. Głębokość penetracji precyzyjnie ustawionych mikroigieł dostosowana jest w zależności od miejsca zabiegu, stanu oraz grubości skóry, tak aby zabieg był skuteczny i w pełni bezpieczny. W urządzeniu dokładnie wiadomo, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy.

 

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA PRZEZ EKSPERTÓW Z CAŁEGO ŚWIATA!

 • IGŁY NIEIZOLOWANE I PÓŁIZOLOWANE
  Bezpieczeństwo i skuteczność działania systemu w różnych wskazaniach na różnych obszarach zabiegowych.
 • SYSTEM SMOOTH NEEDLING™

Delikatny system wprowadzania igieł Smooth Needling™ zdecydowanie skraca okres rekonwalescencji oraz zmniejsza dyskomfort pacjenta podczas zabiegu.

 • OPTYMALNA ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY IGŁAMI W MATRYCY ZABIEGOWEJ
  Równomierna strefa przegrzania bez ryzyka niekontrolowanych poparzeń spowodowanych nakładaniem się fal radiowych.
 • Przy zastosowaniu igieł nieizolowanych urządzenie przeznaczone jest dla skóry z zaawansowanym starzeniem i fotostarzeniem, do niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała, zwiotczenia skóry powiek górnych i dolnych, redukcji zmarszczek, głębokich blizn, dystrofii oraz do przestrzennego zagęszczania i ujędrniania skóry.
  W wyniku wytworzonej energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych. Zabieg umożliwia wymianę pewnej puli komórek skóry starych wiekiem lub uszkodzonych procesem chorobowym na zupełnie nowe zdrowe komórki.

 • Jedyny skuteczny zabieg usuwający rozstępy!

Opatentowane przez producenta igły półizolowane pozwalają osiągnąć korzyści w postaci skutecznego leczenia rozstępów.

Rozstępy są to ubytki w głębokich warstwach skóry, uwidaczniające się najbardziej na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach i biuście. Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastyny. Problem w likwidacji rozstępów polega na ich głębokim położeniu oraz bardzo małej ilości prawidłowej tkanki w nich zawartej. Po nakłuciu do 3,5 mm urządzenie wysyła energię o bardzo dużej mocy głęboko w skórę i stymuluje powstanie nowego kolagenu dokładnie tam, gdzie jest on potrzebny, czyli w rozstępie. Daje to bardzo silny bodziec termiczny i mechaniczny stymulujący fibroblasty. W ten sposób rozstępy na nowo zaczynają się zapełniać i w rezultacie zanikać.

 • Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa w leczeniu nadpotliwości!

Nowatorska metoda koagulacji frakcyjnej RF 2.0 pozwala trwale zlikwidować gruczoły potowe w okolicach pach, co daje możliwość zlikwidowania lub zminimalizowania pocenia. To przełomowa, szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura destrukcji gruczołów potowych. Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych na różnych głębokościach skóry, z różną częstotliwością i powtórzeniami w przedziale od 0,5 mm do 3,5 mm. Każdy zabieg usuwa część gruczołów potowych, dlatego już po pierwszym zabiegu można zaobserwować znaczną redukcję pocenia. Końcowy efekt uzależniony jest od indywidualnej ilości gruczołów potowych oraz liczby wykonanych zabiegów. Najczęściej wykonuje się kuracje 2 zabiegów, w odstępach około 4 tygodniowych, po których można spodziewać się wysokiej redukcji pocenia - aż 80-90%. U większości pacjentów należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, u niektórych należy wykonać co 1 - 2 lata zabieg przypominający.


EFEKTY ZABIEGU:

 • Niechirurgiczny lifting twarzy i ciała - spektakularna redukcja nawet głębokich zmarszczek i wiotkości
 • Poprawa napięcia, sprężystości i elastyczności skóry
 • Przestrzenne zagęszczenie i ujędrnianie skóry
 • Odwrócenie procesów starzenia się
 • Blefaroplastyka powiek – redukcja nadmiaru skóry na górnych i dolnych powiekach
 • Redukcja tzw. "chomiczków" na twarzy
 • Poprawa wolumetrii twarzy
 • Redukcja podwójnego podbródka
 • Redukcja wiotkości na dłoniach (grzbiety rąk), ramionach tzw. "pelikany", nad kolanami, na biuście, wiotkości pociążowej skóry brzucha
 • Usuwanie blizn potrądzikowych, pozapalnych, atroficznych, pourazowych, pooperacyjnych
 • Leczenie trądziku, likwidacja zmian zapalnych w trądziku
 • Zwężenie porów
 • Zmniejszenie nadprodukcji sebum
 • Odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, w tym rogowacenia słonecznego
 • Wyrównanie kolorytu skóry
 • Pośrednio zamykanie drobnych naczyń krwionośnych
 • Usuwanie rozstępów - ulegają spłyceniu lub całkowitej likwidacji!
 • Lifting skóry głowy
 • Stymulowanie cebulek włosa
 • Leczenie nadpotliwości.

Efekty zabiegu można podzielić na zauważalne od razu oraz te, które pojawiają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Ostateczne wyniki widoczne są po kilku tygodniach od zabiegu. Następuje wówczas pobudzenie fibroblastów do neokolagenezy, czyli powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to bardziej jędrna i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu oraz ciała. To również doskonała metoda usuwania zmarszczek w okolicy oczu i ust, a także liftingu opadającej skóry i poprawy jej elastyczności. Ponadto Secret RF® 2.0 skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także redukuje nadpotliwość poprzez działanie dezaktywujące gruczoły potowe.

ILOŚĆ WYMAGANYCH ZABIEGÓW:

Zmarszczki: 3-5 procedur co 4-6 tygodni

Blizny: około 5-7 zabiegów co 4 tygodnie

Nadpotliwość: 2 zabiegi w odstępie miesięcznym

Po wykonaniu zabiegu frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej nakładany jest krem łagodzący. Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry, które najczęściej ustępuje do kilku godzin. Na powierzchni skóry tworzą się mikrostrupki (niewidoczne dla oka, wyczuwalne w dotyku), które ulegają wyłuszczeniu do około trzech dni.

Zalety zabiegu:

 • Zabieg, który łączy w sobie zalety Dermapenu z laserem frakcyjnym!
 • Doskonałe efekty przy minimalnej inwazyjności!
 • Zabieg dedykowany zarówno kobietom i mężczyznom, można bezpiecznie wykonać niezależnie od pory roku i karnacji.
 • Wymaga zaledwie 3 -6 godzin rekonwalescencji (delikatny rumień i obrzęk), nie wyłącza z aktywności zawodowej i towarzyskiej.
 • Szerokie zastosowanie – blizny, rozstępy, wiotkość skóry, zmarszczki, leczenie nadpotliwości.
 • Pierwsze efekty można zauważyć już po jednym zabiegu!
 • Długotrwałe efekty zabiegowe - od kilku miesięcy do kilku lat! Jest to uzależnione m.in. od ilości zabiegów, stanu skóry, wieku, przyjmowanych leków, a także pielęgnacji.
 • Pełny rezultat zabiegu widoczny jest po ok. 6-7 tygodniach. Aby uzyskać najlepsze efekty należy wykonać serię zabiegów w odstępach 4-6 tygodni, w zależności od leczonej okolicy i rodzaju zabiegu. Przebudowa kolagenu powodująca dalsze wygładzanie i ujędrnianie skóry będzie trwała jeszcze przez 6 -12 miesięcy po zabiegu.
 • Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny? Lasery frakcyjne działają na głębokości max. do 2,5 mm, podczas gdy radiofrekwencja mikroigłowa umożliwia pracę na głębokości nawet 3,5 mm, co pozwala na stymulację procesów naprawczych w głębszych partiach skóry i ostatecznie przekłada się na lepsze efekty. Zabieg radiofrekwencji jest również mniej bolesny, a okres rekonwalescencji krótszy.
 • Skuteczność i wysokie bezpieczeństwo działania systemu potwierdzone certyfikatami FDA i CE. Uzyskanie certyfikacji FDA oznacza, że jego bezpieczeństwo i skuteczność są poparte licznymi badaniami (opublikowanymi w naukowej prasie), znane i przewidywalne. Certyfikat FDA gwarantuje spełnienie najbardziej rygorystycznych norm.
 • Zabiegi dostępne tylko w najlepszych klinikach!


Zalecenia po zabiegu: 

 • Bezpośrednio po zabiegu należy stosować krem ochronny lub łagodzący.
 • Pacjent nie powinien przecierać skóry.
 • Należy unikać sauny i gorących kąpieli przez około 14 dni.
 • Przez 24h od zabiegu nie należy narażać organizmu na wysiłek fizyczny.
 • Przez co najmniej 2 tygodnie zrezygnować z zabiegów złuszczających skórę.
 • Unikać opalania skóry.
 • Stosować kremy z wysokim filtrem (min. SPF 50+).

Przeciwskazania do zabiegu:

 • Ciąża i okres laktacji
 • Choroba nowotworowa lub historia onkologiczna (do 6 lat po wyleczeniu)
 • Rozrusznik serca
 • Metalowe implanty w miejscu zabiegu
 • Choroby autoimmunologiczne (nieuregulowana cukrzyca, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, toczeń, łuszczyca)
 • Stosowanie leków wpływających na krzepliwość krwi (np. Aspiryna, Acard, ketanol)
 • Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ): ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, fenylobutazon, indometacyna, diklofenak, naproksen, nabumeton, meloksykam, nimesulid, celekoksyb
 • Stosowanie leków immunosupresyjnych: glikokortykosteroidy, cytostatyki, przeciwciała monoklonalne, kwas mykofenolowy
 • Leczenie antybiotykami (min. tydzień po zakończeniu terapii)
 • Choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi, nadciśnienie tętnicze, żylaki (w miejscu zabiegu)
 • Wszelkie zabiegi chirurgiczne w obszarze leczenia w ciągu ostatnich 3 miesięcy
 • Aktywne zakażenia skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej
 • Skłonność do keloidów (bliznowacenia), zwłóknień
 • Zaburzenia gojenia się ran.


 • frakcyjna-radiofrekwencja-mikroiglowa-bielsko