logo beautyclinic

ikony

 • Czytapromocje-studio-urody-bielskoięcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

PEELINGI CHEMICZNE

 

PEELING PQ AGE – for Princess and Queen!

SPEKTAKULARNA ODNOWA SKÓRY!

pqage2

CZYM JEST PQ AGE?

PQ-Age to innowacyjny peeling liftingujący do rewitalizacji skóry. Jest to skuteczna metoda w walce z niedoskonałościami estetycznymi skóry, jak: przebarwienia, głębokie zmarszczki, zaskórniki czy rozszerzone pory. Zabieg ten niweluje blizny, trądzik, a nawet rozstępy. Jego innowacyjność polega na tym, iż zapewnia on głęboką stymulację jednocześnie nie naruszając powierzchni skóry właściwej, co pozwala uniknąć efektu łuszczenia się naskórka. Rezultaty zabiegu są podobne do efektów uzyskanych dzięki mezoterapii igłowej – skóra jest wyraźnie młodsza, gładsza i przyjemna w dotyku. Efekt ten dostrzegalny jest natychmiast po zakończeniu procedury zabiegowej. PQ-Ageto nowy zabieg szwajcarskiej firmy Croma Pharm, który nazywany jest „nową skórą”, ponieważ po serii zabiegów gwarantowany jest efekt zupełnie odnowionej skóry. Peeling stymuluje do wewnętrznej odnowy i intensywnie regeneruje najgłębsze warstwy skóry w bardzo delikatny sposób.

CO ZAWIERA PEELING PQ AGE?

PQ AGE to wyrób medyczny, którego głównymi składnikami są cenione w dermatologii i w medycynie estetycznej substancje, które po raz pierwszy zostały połączone w jednym zabiegu: kwas trójchlorooctowy 34% (TCA), nadtlenek mocznika (CH6N2O3) w stężeniu 5%, koenzym Q10 w stężeniu 5% oraz kwas kojowy w stężeniu 10%.

KWAS TRÓJCHLOROOCTOWY (34%) widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów nawet do 80%, usuwa przebarwienia i drobne blizny, a także leczy niektóre odmiany trądziku pospolitego.

NADTLENEK MOCZNIKA ma właściwości mocno rozjaśniające dzięki utlenianiu związków organicznych (barwników i pigmentów), silnie nawilża skórę oraz ułatwia wnikanie do skóry TCA (kwas trójchlorooctowy).Stosuje się go nawet w stomatologii.

KWAS KOJOWY uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy, ponieważ jego działanie polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny – białka warunkującego koloryt skóry. Znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających.

KOENZYM Q10 nazywany jest w kosmetologii „eliksirem młodości”. Odpowiada on za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie. Wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • lifting skóry (utrata napięcia i jędrności)
 • rewitalizacja skóry
 • wygładzenie i wypełnienie zmarszczek
 • przebarwienia
 • zaskórniki
 • blizny potrądzikowe
 • blizny pourazowe
 • rozstępy
 • regeneracja tkanek
 • leczenie skóry wrażliwej i delikatnej
 • leczenie skóry trądzikowej (silne działanie antywirusowe i antybakteryjne).

Zabieg wskazany jest dla kobiet i mężczyzn, jak również dla dzieci i młodzieży w przypadku blizn różnego pochodzenia oraz po trądziku.

JAK WYGLĄDA ZABIEG PQ AGE?

Zabieg jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. Podczas procedury zabiegowej ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, a skóra po zabiegu nie złuszcza się. W trakcie jednego zabiegu peeling jest trzy-czterokrotnie warstwowo wsmarowywany w skórę w sposób liftujący. W zależności od stanu skóry i efektów, jakie pragnie uzyskać pacjent zabieg powtarzany jest co 10 dni około 4-5 razy. Po takiej serii zabiegów rezultaty są w pełni zadowalające. Finalnie poddana zabiegowi skóra jest wyraźnie odmłodzona, zmarszczki zostają wypełnione, przebarwienia rozjaśnione, rozstępy spłycone, a cera promienieje już po jednym zabiegu! Bezpośredni efekt to również bardzo duże widoczne nawilżenie i napięcie skóry.

PQ-Age można stosować jako samodzielny zabieg, natomiast dla pełnego i długotrwałego efektu zaleca się podanie serii zabiegów. Łączenie tego zabiegu z innymi metodami medycyny estetycznej daje doskonałe efekty.

KTO POWINIEN SIĘ ZDECYDOWAĆ NA ZABIEG PQ AGE?

Zabieg PQ-Age polecany jest wszystkim osobom, które chcą cieszyć się piękną i gładką skórą bez żadnych niedoskonałości. Jest to idealna propozycja dla tych pacjentów, którym zależy na szybkim, skutecznym, bezbolesnym i bezinwazyjnym sposobie poprawy wyglądu skóry.Specjaliści do najbardziej zauważalnych efektów kuracji zaliczają natychmiastowe odmłodzenie i poprawę napięcia skóry,wygładzenie oraz pozbycie się przebarwień i zaskórników, a także usunięcie świeżych rozstępów i płytkich blizn. Zaletą zabiegu jest także rewitalizacja skóry szyi, dekoltu oraz wewnętrznej strony ud, ramion i piersi.

Zabieg odpowiedni jest także w przypadku skóry bardzo suchej i wrażliwej – zwalcza niedoskonałości bez skutków ubocznych stymulując do wewnętrznej odnowy i intensywnej regeneracji najgłębszych warstw skóry w bardzo delikatny sposób.

Zabieg doskonale sprawdzi się przed wielkim wyjściem, bowiem jego efekty widoczne są zaraz po zakończeniu całej procedury. Z uwagi na krótki czas trwania i brak konieczności przygotowywania się do zabiegu może zostać on wykonany nawet w trakcie przerwy na lunch.

Młoda, promienna cera bez śladów niedoskonałości to marzenie wielu z nas. Jeśli chcesz odzyskać perfekcyjny wygląd skóry, a przy tym odjąć obie lat to ten zabieg jest dla Ciebie!

JAKIE SĄ ZALETY ZABIEGU PQ AGE?

PQ-Age to rewolucja w dziedzinie biorewitalizacji. Oprócz widocznych „gołym okiem” efektów tego zabiegu do jego zalet zalicza się również bezbolesność, innowacyjność, brak okresu rekonwalescencji oraz krótki czas trwania (około 30 minut). Pacjenci cenią sobie również to, że lista przeciwwskazań jest stosunkowo krótka, a większość z nich ma jedynie tymczasowy charakter.

Do zalet zabiegu zalicza się również brak ryzyka powikłań. Może być wykonywany o każdej porze roku, również latem bez ryzyka fotouczuleń, nie występuje ryzyko przebarwień. Warto dodać, że sam zabieg jest bardzo przyjemny – w jego trakcie pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, bowiem ani w trakcie procedury zabiegowej, ani po jej zakończeniu nie pojawia się zaczerwienie ani pieczenie skóry. Atutem zabiegu jest także brak łuszczenia się skóry.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • podrażniona skóra
 • alergie skórne
 • ciąża
 • laktacja
 • zakażenia bakteryjne, wirusowe (aktywnaopryszczka), grzybiczne w obrębie miejsca zabiegowego
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • nadżerki, otarcia
 • długotrwałe przyjmowanie sterydów
 • łuszczyca
 • liczne znamiona.

PQAge jest zarejestrowany jako wyrób medyczny. W polskich gabinetach zabieg dostępny jest od pierwszego kwartału 2015 roku.

PQ AGE! PODARUJ SOBIE NOWĄ SKÓRĘ!

NAPIĘTA I MŁODA SKÓRA BEZ NIEDOSKONAŁOŚCI!

pqage


 

 peel1

Theo Marvee STRIVA DERM-ASP 70% (preparat do głębokiej eksfoliacji)

Terapia odmładzająca, przeciwzmarszczkowa, przeciwtrądzikowa i przeciw przebarwieniom.

Synergiczne połączenie kwasów AHA z kwasami azelainowym, pirogronowym i salicylowym, dało wyjątkowo silnie działające serum o właściwościach złuszczających i pielęgnujących. Działanie preparatu STRIVA-DERM ASP polega na regulacji odnowy komórkowej skóry, poprzez usunięcie zbędnych zrogowaciałych komórek, dzięki czemu poprawia się struktura i koloryt skóry, a co za tym idzie zwiększa się skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych. Kwasy zawarte w preparacie STRIVA DERM ASP zapewniają lepsze nawodnienie skóry, a ponadto użycie ich w wysokim stężeniu i zastosowanie niskiego pH wpływa na skórę właściwą przyczyniając się do poprawy produkcji kolagenu i elastyny. Składniki preparatu wpływają na odblokowanie porów i mają działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapobiegają tworzeniu ognisk zapalnych. Pomocne są także w przypadku przebarwień i niewielkich blizn potrądzikowych, spłycają drobne zmarszczki powierzchniowe i poprawiają elastyczność skóry.

Zabieg eksfoliacji wykonujemy w kuracji 6-8 zabiegów, a minimalny odstęp między zabiegami to 14 dni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Starzenie się skóry, fotostarzenie
 • Płytkie zmarszczki
 • Skóra łojotokowa
 • Rozszerzone pory
 • Trądzik pospolity
 • Skóra szara, ziemista
 • Zaburzenia pigmentacji- przebarwienia posłoneczne, potrądzikowe
 • blizny, rozstępy

 


Peelingi chemiczne Peel Mission      

peel2

Peel Mission to marka, stworzona przez polską firmę EMPIRE Skin Care Solution. Firma powstała w 2010r. w Warszawie. Swoją działalność opiera na produkcji kosmetyków profesjonalnych. Wyróżniają się one swoim innowacyjnym składem, opartym na kwasach hydroksylowych, dzięki którym preparaty działają szybko dając widoczne efekty.
Misją naszej firmy jest dostarczanie profesjonalistom wysokiej jakości, skutecznych kosmetyków w przystępnej cenie.


Naszą wizją jest wykorzystanie najnowocześniejszych innowacji naukowych, które w połączeniu z naszymi codziennymi doświadczeniami pozwolą stworzyć produkty, które w skuteczny i szybki sposób będą redukowały problemy skórne takie jak trądzik, przebarwienia, blizny. Empire Skin Care Solution stworzyło markę kosmetyków Peel Mission, których podstawowym składnikiem aktywnym są kwasy. Receptury Peel Mission powstały we współpracy z francuskimi laboratoriami. 


 

TCA2 35% terapia przeciw przebarwieniom i bliznom

Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów redukujących defekty skóry. Peeling TCA jest sposobem na pozbycie się nie tylko rozstępów, blizn i przebarwień, ale również zmarszczek, dzięki czemu zatrzymamy upływ czasu, a skóra stanie się bardziej napięta i jędrna.Peeling TCA wykonujemy  w celu rozjaśnienia i wygładzenia skóry, zmniejszenia wielkości porów, usunięcia przebarwień, drobnych blizn, leczenia niektórych odmian trądziku pospolitego i likwidowania jego pozostałości.

Wskazania do peelingu TCA:

 • Zmarszczki,
 • Rogowacenie starcze,
 • Trądzik grudkowo-krostkowy,
 • Wiotkość (atonia) skóry,
 • Plamy soczewicowate,
 • Blizny potrądzikowe,
 • Rozstępy, świeże blizny pourazowe.

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego i najsilniejszym kwasem organicznym. Mimo, że jego struktura cząsteczkowa przypomina kwas glikolowy, jest od niego dużo silniejszy. TCA złuszcza naskórek stymulując skórę właściwą do zwiększonej syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kwas TCA charakteryzuje się małą cząsteczką oraz łatwą i szybką penetracją naskórka i skóry właściwej. Nie powoduje toksyczności ogólnoustrojowej i alergizacji. Po nałożeniu na skórę nie podlega transportowi do naczyń włosowatych, ani do krążącej krwi.

W zależności od potrzeb można wykonać zabiegi bardziej powierzchowne albo głębokie. Procedura peelingu TCA Peel Mission polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Pacjent odczuwa zazwyczaj kilkuminutowe pieczenie, palenie i uczucie dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Doznania te można minimalizować stosując zimne okłady lub chłodząc skórę wentylatorem. Jest to normalna reakcja, a nieprzyjemne uczucie pieczenia szybko mija. W roztworach peelingujących TCA jest neutralizowany w miarę przechodzenia przez poszczególne warstwy naskórka i skór prowadząc do stopniowej koagulacji białek. Peelingi z kwasem TCA są stosowane od 1926 r., rozpowszechnione w USA, a największą popularność zyskały w latach 60-tych.

Co się dzieje po zabiegu TCA?

Pierwszy etap to mocne poparzenie skóry, może występować zaczerwienienie. Po ok. trzech dniach pojawia się brązowy plaster skóry, który zaczyna pękać i odrywać się. W tym okresie może dochodzić do powstania krwawienia, strupków, których nie wolno zrywać, drapać, a przede wszystkim trzeba wyjątkowo dbać o higienę miejsca poddanego zabiegowi. Skóra może łuszczyć się nawet do 3 - 4 tyg.

Do złuszczania dojdzie samoistnie, zaś stopień i przebieg różni się indywidualnie w zależności od reakcji osobowych osób poddawanych zabiegowi. Należy pamiętać, że proces gojenia po zabiegach złuszczających jest w dużej mierze zależny od okolicy ciała, na której jest wykonywany zabieg. Najbezpieczniejszym miejscem do stosowania złuszczania jest skóra twarzy, ze względu na doskonałe właściwości regeneracyjne związane m.in. z dużą ilością gruczołów łojowych. Peelingi wykonuje się również na skórze szyi, dekoltu, biustu, brzucha, pleców i kończyn. W tych okolicach powinny być jednak stosowane środki łagodniejsze niż na twarzy, bowiem ryzyko wystąpienia powikłań jest zdecydowanie większe. Przeciętnie po zabiegu złuszczania potrzeba 2-3 dni na regenerację. Głębsze peelingi TCA 35-50% np. w przypadku skóry z dużymi znamionami i zmarszczkami wymagają 6-7 dni.W tym okresie zalecane jest, aby dana osoba pozostała w domu.

Przez kilka miesięcy po zabiegu może utrzymywać się zwiększona wrażliwość skóry na działające czynniki atmosferyczne, tzn. przewlekły rumień i świąd. Zwiększoną wrażliwość skóry obserwuje się w przypadku stosowania leków złuszczających np. retinoidów, bądź maseczek kosmetycznych typu scrub, jak również środków myjących wywołujących podrażnienia.

Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko. Przed każdym zabiegiem konieczna jest wstępna konsultacja, podczas której należy ocenić typ skóry oraz rodzaj zmian kosmetycznych czy chorobowych. W przypadku infekcji bakteryjnych (np. czynny trądzik pospolity) czy wirusowych (np. opryszczka) należy przed planowym zabiegiem wyleczyć te zmiany. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg wykonywany jest wyłącznie w certyfikowanych gabinetach kosmetycznych.

 

Peeling kwasem TCA przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jeśli skóra danej osoby tego wymaga, można powtórzyć zabiegi w 3-4 tygodniowych odstępach. U większości pacjentów, aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać 4-8 zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu?

1. W celu przygotowania skóry do zabiegu, 2 tygodnie przed peelingiem zalecane jest stosowanie jednego z kremów zawierających:

 • AHA w stężeniu 8-10% – obniżają pH skóry z 5,5 do 4,5 co powoduje, że zabieg jest bardziej efektywny;
 • hydroquinon lub inne związki wybielające – w przypadku leczenia przebarwień, właściwy preparat pomoże dobrać lekarz kwalifikujący do zabiegu

2. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

3. Na 2-4 tygodnie rzed planowanym zabiegiem kwasem TCA, zaleca się poddać skórę zabiegowi eksfoliacji łagodniejszym kwasem w celu przygotowania skóry.

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegach głębokiego złuszczania kwasem TCA:

 • W dniu zabiegu i przez około 6 dni po zabiegu nie dotykamy i nie myjemy twarzy lub ciała (poddanego zabiegowi);
 • Im mniej moczymy, nakładamy preparatów- tym proces gojenia się skóry znacznie się skraca;
 • Bezwzględny zakaz opalania przez 6 tygodni;
 • Unikanie nasłonecznienia;
 • Bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego naskórka - nie wolno przyśpieszać procesu złuszczania naskórka, gdyż grozi to powstaniem blizn;
 • Stosowanie preparatów blokujących promieniowanie słoneczne UVA/UVB SPF 50 +
 • Zakaz stosowania kremów z AHA( około 3 tygodni);
 • Zakaz korzystania z kąpieli w chlorowanej wodzie oraz korzystania sauny przez okres 1 miesiąca;
 • Zakaz stosowania zabiegów podrażniających skórę, peelingów oraz depilacji w miejscu poddanym zabiegowi przez okres 1 miesiąca;
 • Wskazane intensywne nawilżanie i regeneracja na późniejszym etapie gojenia się skóry;
 • Po prysznicu ciało osuszać nie podrażniając skóry, wietrzyć skórę w ciągu dnia, nosić luźne ubrania;
 • zastosowanie kremu aptecznego CICAPLAST w przypadku sączenia się ropy, silnego podrażnienia i bolesności – działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, kojąco i nawilżająco oraz przyspiesza odbudowę komórkową;
 • Ewentualny makijaż klientka może wykonać dopiero kilka dni (7-10) po zabiegu;
 • 48 H po zabiegu nie można myć dłoni, jeśli zostały poddane zabiegowi.

Efekty zabiegu:

 • Odmłodzenie skóry
 • Rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • Wygładzenie cery i spłycenie zmarszczek
 • Redukcja przebarwień
 • Poprawa kolorytu skóry
 • Oczyszczenie zaskórników
 • Usunięcie rozstępów

Przeciwskazania do zabiegu:

 • Ciąża
 • Laktacja
 • Aktywne infekcje wirusowe, np. opryszczka
 • Aktywne choroby zapalne skóry ( np. AZS , wyprysk, łuszczyca, trądzik ropowiczy)
 • Aktywne infekcje bakteryjne
 • Brodawki wirusowe
 • Leczenie retinoidami, izotretynoiną- w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Terapie światłolecznicze-leczenie światłem
 • Krioterapia
 • Kriochirurgia- w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Osłabienie organizmu
 • Choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce, toczeń, reumatoidalne zapalenia stawów);
 • Skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia);
 • Ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) - wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
 • Doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane) - wymagana co najmniej półroczna przerwa;
 • Choroby nowotworowe (5 lat od wyleczenia nowotworu skóry)
 • Zabiegi chirurgiczne w części zabiegowej
 • Alergia na substancje złuszczające
 • Alergie skórne
 • Świeże blizny
 • Skłonność do keloidów, bliznowacenia
 • Fototyp VI
 • Nałogowe opalanie
 • Liczne teleangiektazje

 

OGÓLNE ZALECENIA PO ZABIEGU EKSFOLIACJI KWASAMI:

 • Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Rumień mija po kilku godzinach lub kilku dniach, w zależności od siły peelingu
 • W domu pacjent stosuje kremy nawilżające i wodę termalną
 • Miejsce poddane zabiegowi należy myć delikatnymi preparatami myjącymi i osuszać jednorazowymi ręcznikami
 • Należy rygorystycznie przestrzegać zasad higieny
 • Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem i stosować kremy z wysokim filtrem (uniknięcie przebarwień)
 • Dla pacjentów spędzających aktywnie czas na powietrzu zalecane są ubrania chroniące przed słońcem (czapki, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne)
 • Bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka
 • Profilaktyka przeciwwirusowa- unikanie saun, basenów, wysiłku fizycznego na salach gimnastycznych, siłowni oraz innych miejsc dużego skupiska ludzi
 • Zaleca się stosowanie podczas terapii na noc kremu z kwasem
 • Zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach 10-15 dniowych

OGÓLNE PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGÓW EKSFOLIACJI KWASAMI:

 • Ciąża, laktacja
 • Menstruacja
 • Otwarte rany, uszkodzenia skóry
 • Aktywne zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry (opryszczka, brodawki)
 • Stosowanie izotretinoiny w ostatnich 6 miesiącach (kuracja przeciwtrądzikowa Roaccutane itp.)
 • Wydłużony okres stosowania preparatów z kwasem retinowym
 • Występowanie keloidów (przerosłych blizn) lub innych nieprawidłowości w bliznowaceniu
 • Aktywna faza chorób skóry, łuszczyca, trądziku różowatego, AZS, trądzik ropowiczy
 • Nadwrażliwość na AHA i PHA, alergia
 • Stosowanie antybiotyków i różnych form wit. A
 • Skóra tuż po depilacji