logo beautyclinic

ikony

 • jetplasmaACzytaj więcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

 

 

Bezpieczny i skuteczny zabieg należący do grupy peelingów mechanicznych. Pozwala na bezinwazyjne ścieranie warstwy rogowej naskórka przy pomocy głowicy pokrytej warstwą diamentu i pompy zasysającej w tym samym czasie złuszczony naskórek. Usunięcie warstwy rogowej naskórka wiąże się z jej dokładnym oczyszczeniem. Wraz z wierzchnią warstwą naskórka usuwa się zrogowaciałe komórki, zanieczyszczenia i nadmiar łoju. Pozbawiona wierzchniej warstwy skóra jest miękka, gładka i wrażliwa na bodźce. W wyniku odsłonięcia skóry następuje szybka odbudowa tkanek i zastąpienie ich nowymi komórkami. Mechaniczne usunięcie wierzchniej warstwy naskórka wyrównuje i wygładza powierzchnię skóry. Usuwa nierówności na powierzchni blizny i prowadzi do wyrównania się blizny z otaczającą skórą. Poprawia się koloryt, elastyczność i sprężystość pobudzonej do aktywności skóry. Wygładzone zostają płytkie zmarszczki. W różnym stopniu zabieg usuwa opaleniznę i przebarwienia pozapalne. Odsłonięcie skóry powoduje, że jest ona wrażliwa na bodźce oraz szybko traci zapasy wody, dlatego po zabiegu poleca się stosować kremy nawilżające i ochronne.

Mikrodermabrazja ułatwia przenikanie substancji aktywnych do skóry, gdyż usuwa naturalną barierę w postaci warstwy rogowej. Otwarte pory i mieszki włosowe oraz odsłonięta skóra łatwiej wchłaniają nakładane preparaty kosmetyczne. Metoda ta może być porównywana do podobnych zabiegów, np. abrazji laserowej. Okazuje się jednak, że przy usuwaniu warstwy rogowej ważna jest precyzja zabiegu, która gwarantuje pozostawienie zdrowych komórek poniżej usuwanej warstwy.

Dzięki natychmiastowym i spektakularnym efektom jest zabiegiem bardzo często wybieranym przez klientki.

Częstotliwość wykonania zabiegów mikrodermabrazji zależy od wskazań i oczekiwań pacjenta. Zazwyczaj zaleca się od 2-10 zabiegów w odstępach około 3-4 tygodni.

Zabieg mikrodermabrazji można łączyć z zabiegami: laseroterapii, peelingami chemicznymi, sonoforezą, mezoterapią bezigłową.

Zalety zabiegu:

 • Bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania
 • Zabieg bezbolesny, krótki i pacjent po zabiegu nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego, nie przeszkadza
  w zrobieniu makijażu
 • Eliminacja patogennych drobnoustrojów z powierzchni skóry 
 • Alternatywa dla nietolerujących peelingu chemicznego 
 • Zwiększenie poziomu absorbcji aplikowanych składników aktywnych 
 • Stymulacja mikrokrążenia 
 • Wzmocnienie zdolności obronnych skóry 
 • Pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny (odnowa skóry właściwej) 

                                   mikrodermabrazja        

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Trądzik pospolity 
 • Blizny potrądzikowe