logo beautyclinic

ikony

  • Czytapromocje-studio-urody-bielskoięcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

MEDYCZNY ZABIEG USUWANIA PRZEBARWIEŃ

cosmelan

MECHANIZM DZIAŁANIA:

Mechanizm działania zabiegu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę – kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Ingrediencje preparatu działają synergistycznie m.in. blokując tyrozynazę, oraz odwracając(!) przemiany metaboliczne w łańcuchu. Cosmelan jest najskuteczniejszą linią preparatów depigmentacyjnych w porównaniu do terapii wybielających dostępnych obecnie na polskim rynku. Zabieg łączony jest z rozpoznaniem i wywiadem lekarskim/kosmetologicznym oraz obejmuje zalecenia pozabiegowe. Fakt ten pozwala zwielokrotnić oraz utwalić efekty leczenia.

Zabieg zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. Bezpieczny. Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Rezultaty

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej karnacji plamy znikają po 8 do 10 dniach.
W przypadku osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Należy mieć świadomość tego, że choć plamy barwnikowe praktycznie znikają, może pozostać cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane przebarwienie. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie.Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa, dlatego aby uzyskać długotrwałe efekty zabiegu należy się stosować do zaleceń pozabiegowych.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg składa się z 2 etapów:

Etap 1 – zabieg przeprowadzany w gabinecie:

Decyzję o podjęciu kuracji poprzedza rozpoznanie oraz wywiad lekarski/kosmetologiczny. W wywiadzie należy poinformować osobę prowadzącą o poddawaniu się wcześniejszym zabiegom estetycznym – w szczególności głębokim peelingom oraz kuracjom retinoidowym (zewnętrznym, doustnym). Zebranie informacji np. dotyczących historii choroby, zażywanych leków czy przebytych zabiegów estetycznych pozwala przeprowadzić kurację w sposób bezpieczny i efektywny.

Kosmetolog lub lekarz prowadzący wykonuje zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę płynem, a następnie nakłada maskę zabiegową, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu, po czym usuwa ją zgodnie ze wskazówkami podanymi w gabinecie.

Etap 2 – kontynuacja kuracji przez pacjenta w domu:

W tej części kuracji pacjent stosuje preparat do użytku domowego przez kolejne 2-3 miesiące od zabiegu, według schematu dobranego przez osobę prowadzącą.
W trakcie trwania kuracji pacjent wciąż znajduje się pod nadzorem osoby wykonującej zabieg – na zasadzie regularnych wizyt kontrolnych 8, 15 i 30 dni po zabiegu.

ZAPOZNANIE PACJENTA Z ZASADAMI KURACJI:

Niezwykle ważna jest świadomość pacjentów o całości przebiegu terapii, zarówno o części gabinetowej jak i kontynuacji terapii w domu. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Terapia nie może zostać przerwana bez wiedzy osoby prowadzącej w założonym czasie jej trwania.

WSKAZANIA DEPIGMENTACJA:

  • Melasma – Chloasma
  • Przebarwienia pozapalne
  • Plamy soczewicowate posłoneczne
  • Bielactwo
  • Przebarwienia po peelingu

WSKAZANIA ODMŁADZANIE- UPIĘKSZANIE SKÓRY:

  • Starzenie się skóry
  • Drobne zmarszczki
  • Zmiany trądzikowe niezapalne
  • Skóra tłusta i mieszana
  • Zaburzenia rogowacenia skóry

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Ciąża
  • Depilacja (przeciwskazanie względne)
  • Epilacja laserowa (ok. 2 tygodni przerwy)
  • Trądzik w fazie aktywnej (przeciwskazanie względne)
  • Słońce/Ekspozycja na promieniowanie UV (przeciwskazanie względne)
  • Opryszczka w fazie aktywnej
  • Aktywne stany zapalne
  • Peelingi chemiczny (ok. tygodnia przerwy)
  • Roacutan (ok. 6 miesięcy przerwy)
  • Pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (ok. 2 tygodni przerwy)

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

Aby zagwarantować pomyślny przebieg kuracji i uzyskanie optymalnego efektu, należy stosować się do zaleceń pozabiegowych i pamiętać, że każdy z etapów kuracji jest tak samo istotny do uzyskania pełnego efektu pozbycia się plam. Jest to kuracja, która pozwala na usunięcie przebarwień, których nie można było usunąć innymi metodami.
Kuracja, nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień.

PIELĘGNACJA SKÓRY W CZASIE TRWANIA TERAPII:

Należy stosować wyłącznie preparaty wskazane przez personel gabinetu, w którym został wykonany zabieg. Bezwzględnie nie stosować mydła i kosmetyków z zawartością alkoholu. Nie wykonywać pilingów. Nie nakładać makijażu przez 10 dni po zabiegu. Chronić się przed słońcem, przez co najmniej 4 tygodnie. Nie uczęszczać na solarium. Stosować kremy z wysokim filtrem słonecznym.

SKÓRA PO ZABIEGU:

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu oraz w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu, należy zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu regenerującego. Fundamentalną zasadą jest stosowanie kremu z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu. Zasadniczym kryterium ostatecznego wyniku kuracji jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Toksyna botulinowa 

botox

 TOKSYNA BOTULINOWA jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek, kiedy głębokość zmarszczek ma istotne znaczenie psychologiczne dla pacjenta, obniżając jego samoocenę.

Toksyna botulinowa typu A jest bardzo silnie działającą neurotoksyną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostidium botulinum, powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia, powodując jego rozluźnienie(relaksację mięśni), dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzenia zmarszczek - przestają pracować, czyli nie marszczą się i nie fałdują. Ponieważ mięśnie są odprężone – nowe zmarszczki w tej okolicy po prostu nie powstają, a stare nie pogłębiają się. Pozostałe miejsca nie objęte leczeniem pracują, jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się i nadal pozostaje naturalny.

Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

HISTORIA TOKSYNY BOTULINOWEJ:

Toksyna botulinowa jest stosowana na całym świecie od lat trzydziestych XX wieku. Znalazła szerokie zastosowanie w okulistyce, neurologii, rehabilitacji oraz medycynie estetycznej.

Toksyna botulinowa została wprowadzona pod koniec 1980 przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczy mięśni. Został zatwierdzony przez FDA kosmetyczne w 2002 r., pomagając milionom pacjentów pozbyć się dokuczliwych zmarszczek na twarzy. Dzisiaj toksynę botulinową stosuje się do zabiegów związanych ze skurczami mięśni gałki ocznej, problemami z koordynacją oka (zez), chorobami neurologicznymi przebiegającymi z nadmiernym napięciem mięśni, nadmiernemu poceniu się, i jako kuracji przeciwzmarszczkowej na kurze łapki, zmarszczki międzybrwiowe oraz do usunięcia bruzd na czole. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą, w której podano zastrzyk. Jest przedmiotem badań w leczeniu wielu innych schorzeń: od kolan, choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego i zaburzeniu stawu skroniowego (TMJ) do migrenowego bólu głowy i łagodnego rozrostu stercza (BPH).

SCHEMAT TERAPII:

Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Wybór punktów do zaaplikowania botoksu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu. Lekarz może wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca, aby osiągnąć lepszy efekt. Punkty te nie koniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień. Można się spodziewać od 1 do 5 zastrzyków przypadających na jeden mięsień. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. W trakcie wykonywania zabiegu pacjent znajduje się w pozycji półleżącej. Ból związany z zabiegiem jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta można zastosować znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 20 minut przed zabiegiem. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

EFEKTY TERAPII:

Toksyna botulinowa zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent. Pacjenci są zwykle w wieku 35 – 60 lat. Efekty nie dla wszystkich mogą być jednakowe, trzeba również pamiętać o tym, że są one tymczasowe.

Pierwsze objawy działania toksyny botulinowej widoczne są po 2-3 dniach od zabiegu. Pełny efekt pojawia się po ok. 7-14 dniach. Efekt działania toksyny utrzymuje się ok 3-6 miesięcy lub dłużej. Okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta - zależy od intensywności mimiki, grubości skóry oraz wielkości mięśni twarzy.

Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy, nie częściej jednak niż co 3 miesiące. Jeżeli odczuwamy widoczne zanikanie jego efektów powinno się poddać kolejnej kuracji. Zabieg może być wykonany jednorazowo.

Jest to jeden z tych zabiegów, który daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i nie ogranicza w funkcjonowaniu, bez okresu rekonwalescencji.

WSKAZANIA DO ZABIEGU Z TOKSYNĄ BOTULINOWĄ:

Odmładzanie preparatem wykorzystuje się w medycynie estetycznej do wygładzania:

  • Wygładzenie zmarszczek między brwiami;
  • Wygładzenie poprzecznych zmarszczek czoła;
  • Wygładzenie okolicy oczu tzw. kurze łapki;
  • Wygładzenie powieki dolnej;
  • Wygładzenie zmarszczek szyi i brody;
  • Unoszenie brwi;
  • Unoszenie kącików ust;
  • Leczenie bólów głowy- podany w odpowiednią okolicę czoła i karku leczy migrenę;
  • Jako profilaktyka przeciwstarzeniowa.

ZALECENIA PRZED I PO ZABIEGU:

  • Dziesięć dni przed zabiegiem, pacjenci powinni zaprzestać przyjmowania witaminy E, multiwitaminy, ziela dziurawca, miłorzębu japońskiego i leków przeciwzapalnych;
  • Na 2 doby przed i po zabiegu nie wolno pić alkoholu;
  • Po iniekcjach przez około 4 godziny nie wolno schylać się, spać oraz masować miejsc, gdzie wstrzyknięto toksynę botulinową;
  • Po zabiegu nie wolno przez okres dwóch tygodni korzystać z sauny i solarium;
  • Do kilku dni po zabiegu unikamy nadmiernego spożycia wody.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Zaburzenia połączeń nerwowo-mięśniowych: zespół Lamberta-Eatona, myastenia gravis;
  • Ciąża i okres laktacji;
  • Zakażenie w miejscu wykonywania iniekcji;
  • Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu;
  • Uczulenie na albuminę ludzką;
  • Zaburzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego i nerwowego;
  • Choroby autoimmunologiczne, np. przykład reumatoidalne zapalenie stawów;
  • Przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych zawierających; substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy (mogą wystąpić krwiaki po iniekcji);
  • Menstruacja;
  • Przy chorobie Alzheimera lub chorobach ALS;
  • Przy terapii poprawiających rytm bicia serca (przyjmowanie leków);
  • Przy chorobach mięśni;
  • Podczas zażywania następujących leków lub po okresie siedmiu dni od ich odstawienia:

1. Aminoglikozydy (streptomycyna, amikacyna, itp.)
2. Aminochinolony (chlorochina, cyklosporyna, hydroksychlorochina).
3. Antybiotyk: linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna.
4. D-penicylamina (Cuprenil).
5. Tubokuraryna, pankuronium, galamina.
6. Sukcynylocholina.

Ponadto przed zabiegiem należy powiadomić lekarza o przyjmowanych preparatach farmakologicznych bądź lekach.

Mezolifting 

mezolifting

 

 

Mezoterapia igłowa (okolice oczu, twarz, szyja, dekolt, dłonie, ciało, skóra głowy, lipoliza iniekcyjna)

 

FB IMG 1490182791377

KWAS HIALURONOWY (USUWANIE ZMARSZCZEK)

Najlepszym obecnie znanym środkiem do korekcji zmarszczek jest kwas hialuronowy. Jest to polisacharyd występujący w ludzkim ciele, głównie w skórze. Do najważniejszych cech kwasu hialuronowego należy wiązanie wody, dzięki czemu dochodzi do prawidłowego nawodnienia tkanek. Jego unikatowe właściwości powodują, iż stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych stosowanych w okulistyce, ortopedii i wielu innych działach medycyny. Cząstki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat.

Preparaty stosowane do wygładzenia zmarszczek są produktami syntetycznymi, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia alergii, zapewniając nam dużą wygodę, gdyż nie wymagają stosowania wcześniejszych prób uczuleniowych.

Na polskim rynku dostępnych jest kilka preparatów kwasu hialuronowego. Wszystkie posiadają następujące zalety:

  • Rezultaty estetyczne są naturalne i natychmiastowe;
  • Nie są pochodzenia zwierzęcego;
  • Są całkowicie wchłaniane;
  • Nie wymagają testów alergicznych;
  • Jego cząsteczki nie są wykrywalne jako ciała obce.

Wszystkie preparaty mają postać bezbarwnego, elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełni zmarszczkę. Zabieg nie powoduje wyleczenia pacjenta z normalnego codziennego życia. Czas trwania zabiegu zależy od głębokości zmarszczek, trwa od 30-60 minut. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia zmarszczek okołowargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, bruzd nosowo-wargowych opadających kącików ust.

Okres utrzymywania się efektu zależy od rodzaju podanego preparatu oraz cech osobniczych pacjenta, takich jak:

  • Wiek
  • Rodzaj skóry
  • Tryb życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce).

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa jest techniką iniekcji podskórnych lub śródskórnych, dzięki której podajemy specjalnie przygotowane substancje aktywne w postaci koktajli zawierających przeciętnie ponad 50 składników, między innymi: aminokwasy, koenzymy, kwas hialuronowy, minerały, witaminy, oligoelementy, krzem, kwas polimerowy (CytoCare532, CytoCare516, CytoCare502, StretchCare, CelluCare, HairCare, Dermaheal-HSR, HR, Aquashine, Teosyal Meso). Koktajle do wstrzyknięć są dobierane dla każdego pacjenta indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry.

Mezoterapia igłowa to zabiegi w wyniku, których dochodzi do lepszego nawodnienia i odżywienia skóry prowadzące to do zaniku drobnych zmarszczek oraz do spłycenia głębszych. Jest doskonałą metodą rewitalizacji, hamującą proces starzenia się skóry. Dostarczane bezpośrednio do skóry właściwej składniki koktajli- stymulują naturalne mechanizmy naprawcze skóry oraz powstrzymują działanie niszczących wolnych rodników. Zawarty w preparatach kwas hialuronowy ma zdolność wiązania znacznych ilości wody, dzięki czemu optymalnie nawilża skórę. Zasada mezoterapii dotyczy nie tylko efektywnej odnowy za pomocą wstrzykiwanych podskórnie substancji, ale także mobilizuje skórę poprzez nowe uszkodzenia w formie mikronakłuć do samoregeneracji w głębszych warstwach.

Procedura nie jest bolesna, jednak wymaga znieczulenia miejscowego odpowiednim preparatem. Dawki substancji do iniekcji podawane są w miejscach problematycznych lub w równych odstępach na całej powierzchni skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i w miejscach iniekcji lekko wypukła, co ustępuje przeciętnie na drugi-trzeci dzień. Pierwszy efekt jest już widoczny w dniu następnym i rozwija się przez najbliższe dni. Z dnia na dzień skóra staje się doskonale odżywiona i napięta, a zmarszczki wygładzone

Mezoterapia igłowa jest metodą, którą można stosować na większość obszarów ciała w zależności od problemu. Najczęściej wykonywane zabiegi to mezoterapia oczu, całej twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz ciała- redukcja cellulitu. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie zabiegów co 2-4 tygodnie w serii 4-9 zabiegów (minimum 3 zabiegi).

ZALECENIA DO ZABIEGU:

  • Zmarszczki powierzchowne i głębokie;
  • Wiotkość skóry, utrata elastyczności;
  • Skóra naczynioruchowa;
  • Skóra szara pozbawiona blasku;
  • Nadmierna suchość;
  • Rozstępy;
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej, lokalne otłuszczenie;
  • Cellulit;
  • Wypadanie włosów.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Choroby infekcyjne skóry;
  • Alergie na składniki koktajlu;
  • Zaburzenia krzepliwości krwi;
  • Zażywanie leków p/krzepliwych (również aspiryny na kilka dni przed zabiegiem);
  • Choroby autoimmunologiczne, zapalenie mięśnia sercowego;
  • Skłonność do bliznowacenia skóry;
  • Ciąża i okres karmienia;
  • Niewyregulowana cukrzyca;
  • Stany zapalne skóry.

Wszystkie preparaty, na których pracujemy to perły dermatologii estetycznej. Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo zabiegu.


MEZOTERAPIA OKOLIC OCZU

Mezoterapia skóry wokół oczu ma na celu intensywne odmłodzenie tego obszaru, likwidację zasinień w obrębie oka, a także obrzęków i tzw. worków pod oczami. Bardzo dobre efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu, ale spektakularny efekt uzyskujemy po serii 3-4 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni, a następnie powtarzanych co kilka miesięcy (jeden zabieg).

Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu kremem, za pomocą bardzo cienkiej igły. Dyskomfort podczas zabiegu jest niewielki, a skóra powraca do formy do kilku godzin po zabiegu.

W skład koktajli użytych do mezoterapii wchodzą składniki nawilżające, rewitalizujące, rozjaśniające cienie, przeciwobrzękowe, stymulujące do odnowy komórkowej i przeciwzmarszczkowe.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Cienie pod oczami;
  • Zmęczony wygląd oczu;
  • Utrata elastyczności i zmarszczki pod oczami;
  • Cienka skóra pod oczami i prześwitujące naczynia.

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU:
Zaraz po zabiegu widoczne jest lekkie opuchnięcie, które może utrzymywać się do kilku godzin. Rzadko zdarzają się zasinienia, które w tej okolicy mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

EFEKTY ZABIEGU:

Już po jednym zabiegu widać zmniejszenie cieni pod oczami oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Skóra jest rozświetlona, zwiększa się jej elastyczność i napięcie.
Zabieg należy powtórzyć 4 razy w odstępach 2-3 tygodni, potem 1 raz co 2-3 m-ce.

Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu!


MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia skóry głowy przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych. Polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem.

WSKAZANIA :

  • Wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się
  • Słabym krążeniem;
  • Zmianami hormonalnymi;
  • Ciążą i laktacją;
  • Nadmiernym promieniowaniem słonecznym;
  • Nadmiernym stresem;
  • Łysienie typu męskiego;
  • Łysienie plackowate
  • Łysienie rozlane.

SCHEMAT TERAPII:

Mezoterapia skóry głowy trwa około 20 minut. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczną poprawę jakości włosów, a po 2-3 miesiącach ich odrost. Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu

Zaleca SIĘ 4-6 zabiegów co 1-2 tygodnie, w fazie podtrzymującej 1 zabieg/miesiąc.


LIPOLIZA INIEKCYJNA-REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ ORAZ MEZOTERAPIA CELLULITU

Metoda lipolizy iniekcyjnej stanowi dziś doskonałą alternatywę dla tych wszystkich, którzy z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).

Lipoliza jest nowoczesną procedurą medycyny estetycznej polegającą na wstrzykiwaniu cienką igłą w modelowane okolice ciała samej fosfatydylocholiny lub z dodatkiem kwasu dezoksycholowego i karnityny.

Najlepsze efekty modelowania sylwetki osiągane są u osób z nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. Nie jest to sposób na odchudzanie, tylko na usunięcie miejscowego, nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

Miejsca poddawane lipolizie:

  • okolica podbródka
  • brzuch
  • uda
  • pośladki.

EFEKTY ZABIEGU:

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Efekty, jakie otrzymujemy po zabiegu to utrata 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle 1-2 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest grubsza, ilość zabiegów jest większa.

Satysfakcjonujący efekt uzyskujemy zazwyczaj po 3-4 zabiegach wykonywanych w odstępach co 2-3 tygodnie. Jest to oczywiście bardzo indywidualna sprawa. Wskazania co do możliwości wykonania zabiegu określa lekarz.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Kończyny górne – w okolicy tricepsu;
  • Fałdy na plecach ( poniżej żeber);
  • Fałdy na brzuchu;
  • „bryczesy”;
  • Okolica podpośladkowa;
  • Wewnętrzna strona ud;
  • Wewnętrzna strona kolan;
  • Podwójny podbródek / modelowanie konturu żuchwy;
  • Ginekomastia męska;
  • „bawoli kark”.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Ciężkie schorzenia wątroby lub nerek;
  • Choroby autoimmunologiczne;
  • Ciężkie alergie, uczulenia na soję i skorupiaki;
  • Ostre i przewlekłe infekcje;
  • Zaburzenia krzepliwości krwi;
  • Otyłość (BMI>29);
  • Ciąża lub okres karmienia piersią.

Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych, co kilka centymetrów lub specjalną techniką z jednego wkłucia. Może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru u osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

  • Cellulit w każdej fazie
  • Cellulit na każdym obszarze: uda, biodra, pośladki a także ramiona i brzuch
  • Zwiotczenie i słaba kondycja skóry

DZIAŁANIE ZABIEGU:

  • Poprawa metabolizmu komórek skóry;
  • Przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych;
  • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
  • Redukcja lokalnego obrzęku wodnego;
  • Powstanie nowych naczyń krwionośnych;
  • Poprawę mikrokrążenia;
  • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki;
  • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników;
  • Prawidłowe odżywianie skóry.

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU:
Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Mogą one utrzymywać się od 61 do 3 dni. Bywa, że pojawiają ssie drobne siniaki w miejscu ukłuć. Obszar poddany zabiegowi najczęściej jest lekko tkliwy, zaróżowiony i delikatnie obrzęknięty. Ból po zabiegu porównywalny jest do bólu towarzyszącego „zakwasom”. Ewentualne dolegliwości bólowe można łagodzić za pomocą chłodnych okładów. Od 3-4 doby po zabiegu można masować ostrzyknięte miejsca w celu uzyskania równomiernego efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody mineralnej przez okres tygodnia.