logo beautyclinic

ikony

 • Czytapromocje-studio-urody-bielskoięcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

COSMELAN® - usuwanie przebarwień

cosmelan

MECHANIZM DZIAŁANIA:

Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę – kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Ingrediencje preparatów Cosmelan® działają synergistycznie m.in. blokując tyrozynazę, oraz odwracając(!) przemiany metaboliczne w łańcuchu. Cosmelan® jest najskuteczniejszą linią preparatów depigmentacyjnych w porównaniu do terapii wybielających dostępnych obecnie na polskim rynku. Zabieg Cosmelan® łączony jest z rozpoznaniem i wywiadem lekarskim/kosmetologicznym oraz obejmuje zalecenia pozabiegowe. Fakt ten pozwala zwielokrotnić oraz utwalić efekty leczenia.

Cosmelan® zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. Bezpieczny. Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Rezultaty

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej karnacji plamy znikają po 8 do 10 dniach.
W przypadku osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Należy mieć świadomość tego, że choć plamy barwnikowe praktycznie znikają, może pozostać cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane przebarwienie. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie.
Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa, dlatego aby uzyskać długotrwałe efekty zabiegu należy się stosować do zaleceń pozabiegowych.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg składa się z 2 etapów:

Etap 1 – zabieg przeprowadzany w gabinecie:

Decyzję o podjęciu kuracji Cosmelan® poprzedza rozpoznanie oraz wywiad lekarski/kosmetologiczny. W wywiadzie należy poinformować osobę prowadzącą o poddawaniu się wcześniejszym zabiegom estetycznym – w szczególności głębokim peelingom oraz kuracjom retinoidowym (zewnętrznym, doustnym). Zebranie informacji np. dotyczących historii choroby, zażywanych leków czy przebytych zabiegów estetycznych pozwala przeprowadzić kurację w sposób bezpieczny i efektywny.

Kosmetolog lub lekarz prowadzący wykonuje zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę płynem Cosmelan®, a następnie nakłada maskę Cosmelan® 1, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu, po czym usuwa ją zgodnie ze wskazówkami padanymi w gabinecie.

Etap 2 – kontynuacja kuracji przez pacjenta w domu:

W tej części kuracji pacjent stosuje preparat Cosmelan® 2 przez kolejne 2-3 miesiące od zabiegu, według schematu dobranego przez osobę prowadzącą.
W trakcie trwania kuracji pacjent wciąż znajduje się pod nadzorem osoby wykonującej zabieg – na zasadzie regularnych wizyt kontrolnych 8, 15 i 30 dni po zabiegu.

ZAPOZNANIE PACJENTA Z ZASADAMI KURACJI:

Niezwykle ważna jest świadomość pacjentów o całości przebiegu terapii Cosmelan®, zarówno o części gabinetowej jak i kontynuacji terapii w domu. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Terapia nie może zostać przerwana bez wiedzy osoby prowadzącej w założonym czasie jej trwania.

WSKAZANIA DEPIGMENTACJA:

 • Melasma – Chloasma
 • Przebarwienia pozapalne
 • Plamy soczewicowate posłoneczne
 • Bielactwo
 • Przebarwienia po peelingu

WSKAZANIA ODMŁADZANIE- UPIĘKSZANIE SKÓRY:

 • Starzenie się skóry
 • Drobne zmarszczki
 • Zmiany trądzikowe niezapalne
 • Skóra tłusta i mieszana
 • Zaburzenia rogowacenia skóry

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU COSMELAN®:

 • Ciąża
 • Depilacja (przeciwskazanie względne)
 • Epilacja laserowa (ok. 2 tygodni przerwy)
 • Trądzik w fazie aktywnej (przeciwskazanie względne)
 • Słońce/Ekspozycja na promieniowanie UV (przeciwskazanie względne)
 • Opryszczka w fazie aktywnej
 • Aktywne stany zapalne
 • Peelingi chemiczny (ok. tygodnia przerwy)
 • Roacutan (ok. 6 miesięcy przerwy)
 • Pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (ok. 2 tygodni przerwy)

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

Aby zagwarantować pomyślny przebieg kuracji i uzyskanie optymalnego efektu, należy stosować się do zaleceń pozabiegowych i pamiętać, że każdy z etapów kuracji jest tak samo istotny do uzyskania pełnego efektu pozbycia się plam. Jest to kuracja, która pozwala na usunięcie przebarwień, których nie można było usunąć innymi metodami.
Kuracja, nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień.

PIELĘGNACJA SKÓRY W CZASIE TRWANIA TERAPII COSMELAN®:

Nawilżać skórę preparatem HydraVital Factor K około 15 min. po zmyciu maski Cosmelan® 1 i po każdym nałożeniu kremu Cosmelan® 2 oraz kilkakrotnie w ciągu doby w czasie między aplikacjami Cosmelan® 2. Nie stosować mydła, kosmetyków z zawartością alkoholu. Nie wykonywać pilingów. Nie nakładać makijażu przez 10 dni po zabiegu. Chronić się przed słońcem, przez co najmniej 4 tygodnie. Nie uczęszczać na solarium. Stosować kremy z wysokim filtrem słonecznym.

SKÓRA PO ZABIEGU COSMELAN®:

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu oraz w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu, należy zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu Hydravital Faktor K. Fundamentalną zasadą jest stosowanie kremu z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu. Zasadniczym kryterium ostatecznego wyniku kuracji jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

cosmelan-pack

Osocze bogatopłytkowe (REGENERIS®, AUTOLOGIC THERAPY®)

CERTYFIKAT OSOCZE

REGENERIS®

Regeneris® zwany także przez pacjentów ”Wampirzym Liftingiem” to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi. Regeneris zawiera komórki i czynniki wzrostu z Twojej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Regeneris® jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration), czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Regeneris® działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

 • Pobudzają procesy regeneracji tkanek
 • Wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • Aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
 • Pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

Na rynku jest wiele innych systemów uzyskiwania osocza bogatopłytkowego, ale tylko Regeneris jest objęty szwajcarskim patentem i daje najskuteczniejsze efekty.
Przestrzegamy przed zabiegami, które próbują jedynie naśladować oryginalny zabieg Regeneris.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg z użyciem Regeneris® przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki. W pierwszej fazie lekarz pobierze niewielką ilość (6 -18ml) Twojej krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, należy dodać specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staję się bazą do wykonania zabiegu.
Regeneris można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

EFEKT ZABIEGU:

Podawanie oryginalnych szwajcarskich zestawów Regeneris® w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

Efekty, które możemy uzyskać, dzięki Regeneris® to:

 • Rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry;
 • Remodeling włókien kolagenowych;
 • Poprawa ukrwienia skóry;
 • Wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry;
 • Przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

REGENERIS - BEZPIECZEŃSTWO TERAPII

W przypadku Regeneris® pobudzamy komórki własnego organizmu do regeneracji. Dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji. Technologia oparta o Regeneris daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy a przy tym jest absolutnie naturalna i biokompatybilna z Twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Regeneris-2-1280x800

AUTOLOGIC THERAPY®

Jest to autorska technologia pozyskiwania osocza bogatopłytkowego opracowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy BD Aesthetic w medycynie estetycznej. Zabiegi z zastosowaniem Autologic Therapy® PRP pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.

Szerokie zastosowanie tej procedury w dziedzinie ortopedii, okulistyki, implantologii stomatologicznej, chirurgii plastycznej, czy też medycyny sportowej pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowana wiedzę popartą licznymi badaniami klinicznymi, która potwierdza skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa zabiegów z użyciem autologicznego osocza bogatopłytkowego Autologic Therapy® PRP.

W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otwiera zupełnie nowe możliwości wyjątkowo skutecznej rewitalizacji skóry dzięki autologicznej odbudowie komórkowej. Liczne badania i publikacje potwierdzaj właściwości biostymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci naczyń krwionośnych w skórze.

Efektywność działania Autologic Therapy® PRP w dziedzinie medycyny estetycznej została bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej wszechstronność, kompleksowość, małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych.

Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobiera się od Pacjenta, tuż przed planowanym zabiegiem niewielką ilość krwi, za pomocą zamkniętego, próżniowego systemu składającego się z igły o dwóch ostrzach z zaworkiem bezpieczeństwa, uchwytu oraz sterylnej probówki z próżnią, o kalibrowanej objętości, z zawartością ściśle określonego protokołem antykoagulantu. Następnie umieszczamy probówki z krwią w specjalistycznej, uchylnokątowej wirówce medycznej w celu separacji osocza od pozostałych, cięższych frakcji krwi. Po kilku minutach wirowania wyjmujemy probówki i za pomocą sterylnych igieł i strzykawek pobieramy z nich osocze, które w kolejnym kroku zostanie zaaplikowane Pacjentowi za pomocą cienkich igieł do mezoterapii.

Zabieg nazywany jest również Platelet Rich Plasma (PRP), lifting wampirzy, mezoterapia krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.

MECHANIZM DZIAŁANIA:
Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.
Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów obstrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Rewitalizacja skóry;
 • Poprawa kolorytu skóry;
 • Poprawa ukrwienia skóry;
 • Zwiększenie elastycznośi i napięcia skóry;
 • Wygładzenie i spłycenie zmarszczek i bruzd.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi, aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 5 zabiegów. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost np. Dermaheal HL.

KAŻDY ZABIEG SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:
ETAP I  POBRANIE KRWI
Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.

ETAP II – OTRZYMANIE KONCENTRATU BOGATOPŁYTKOWEGO.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

ETAP III – PODANIE KONCENTRATU BOGATOPŁYTKOWEGO.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, liniowo- wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry.

Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań.

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU:
Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża
 • laktacja
 • leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów

osocze bogatoplytkowe

Toksyna botulinowa (Bocouture®, Azzalure®) 

botox

TOKSYNA BOTULINOWA jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek, kiedy głębokość zmarszczek ma istotne znaczenie psychologiczne dla pacjenta, obniżając jego samoocenę.

Toksyna botulinowa typu A jest bardzo silnie działającą neurotoksyną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostidium botulinum, powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia, powodując jego rozluźnienie(relaksację mięśni), dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzenia zmarszczek - przestają pracować, czyli nie marszczą się i nie fałdują. Ponieważ mięśnie są odprężone – nowe zmarszczki w tej okolicy po prostu nie powstają, a stare nie pogłębiają się. Pozostałe miejsca nie objęte leczeniem pracują, jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się i nadal pozostaje naturalny.

Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet.

HISTORIA TOKSYNY BOTULINOWEJ:

Toksyna botulinowa jest stosowana na całym świecie od lat trzydziestych XX wieku. Znalazła szerokie zastosowanie w okulistyce, neurologii, rehabilitacji oraz medycynie estetycznej.

Toksyna botulinowa została wprowadzona pod koniec 1980 przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczy mięśni. Został zatwierdzony przez FDA kosmetyczne w 2002 r., pomagając milionom pacjentów pozbyć się dokuczliwych zmarszczek na twarzy. Dzisiaj toksynę botulinową stosuje się do zabiegów związanych ze skurczami mięśni gałki ocznej, problemami z koordynacją oka (zez), chorobami neurologicznymi przebiegającymi z nadmiernym napięciem mięśni, nadmiernemu poceniu się, i jako kuracji przeciwzmarszczkowej na kurze łapki, zmarszczki międzybrwiowe oraz do usunięcia bruzd na czole. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą, w której podano zastrzyk. Jest przedmiotem badań w leczeniu wielu innych schorzeń: od kolan, choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego i zaburzeniu stawu skroniowego (TMJ) do migrenowego bólu głowy i łagodnego rozrostu stercza (BPH).

SCHEMAT TERAPII:

Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Wybór punktów do zaaplikowania botoksu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu. Lekarz może wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca, aby osiągnąć lepszy efekt. Punkty te nie koniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień. Można się spodziewać od 1 do 5 zastrzyków przypadających na jeden mięsień. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. W trakcie wykonywania zabiegu pacjent znajduje się w pozycji półleżącej. Ból związany z zabiegiem jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta można zastosować znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 20 minut przed zabiegiem. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.

EFEKTY TERAPII:

Toksyna botulinowa zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent. Pacjenci są zwykle w wieku 35 – 60 lat. Efekty nie dla wszystkich mogą być jednakowe, trzeba również pamiętać o tym, że są one tymczasowe.

Pierwsze objawy działania toksyny botulinowej widoczne są po 2-3 dniach od zabiegu. Pełny efekt pojawia się po ok. 7-10 dniach. Efekt działania toksyny utrzymuje się ok 3-6 miesięcy lub dłużej. Okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta - zależy od intensywności mimiki, grubości skóry oraz wielkości mięśni twarzy.

Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy, nie częściej jednak niż co 3 miesiące. Jeżeli odczuwamy widoczne zanikanie jego efektów powinno się poddać kolejnej kuracji. Po każdej następnej iniekcji rezultaty mogą być trwalsze. Zabieg może być wykonany jednorazowo.

Jest to jeden z tych zabiegów, który daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

Odmładzanie preparatem Bocouture® lub Azzalure®

Bocouture® - doskonałej jakości preparat zwiotczający mięśnie, bezpieczny także dla alergików uczulonych na białko. Jak wynika z przeprowadzonych badań klinicznych Bocouture ma najniższą zawartość białka ze wszystkich dostępnych obecnie na rynku środków opartych na botulinie. Oznacza to, że można go stosować u osób zmagających się z alergią, zwłaszcza u pacjentów uczulonych na białko. Według badań nawet wielokrotne podawanie dużych dawek preparatu nie powoduje powstawania przeciwciał. Rezultaty zabiegu z zastosowaniem Bocouture® mogą być widoczne już po upływie doby, zaś jego działanie utrzymuje się 3- 4 miesiące.

BOCOUTURE

Azzalure ® - preparat z najwyższej półki, który oprócz wygładzania twarzy stosuje się także do likwidacji zmarszczek szyi i zmarszczek marionetki.

Azzalure ® daje dobre rezultaty u osób, u których efekty terapii inną toksyną botulinową utrzymują się krótko. W przypadku posiadaczy tzw. silnej mimiki Azzalure ® wygładza zmarszczki mocniej niż jego starszy konkurent. Działanie Azzalure ® jest widoczne przez okres ok. 4-7 miesięcy.

azzalure

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU Z TOKSYNĄ BOTULINOWĄ:

Odmładzanie preparatem Bocouture® lub Azzalure ® wykorzystuje się w medycynie estetycznej do wygładzania:

 • Wygładzenie zmarszczek między brwiami;
 • Wygładzenie poprzecznych zmarszczek czoła;
 • Wygładzenie okolicy oczu tzw. kurze łapki;
 • Wygładzenie powieki dolnej;
 • Wygładzenie zmarszczek szyi i brody;
 • Unoszenie brwi;
 • Unoszenie kącików ust;
 • Leczenie bólów głowy- podany w odpowiednią okolicę czoła i karku leczy migrenę;
 • Jako profilaktyka przeciwstarzeniowa.

ZALECENIA PRZED I PO ZABIEGU:

 • Dziesięć dni przed zabiegiem, pacjenci powinni zaprzestać przyjmowania witaminy E, multiwitaminy, ziela dziurawca, miłorzębu japońskiego i leków przeciwzapalnych;
 • Na 2 doby przed i po zabiegu nie wolno pić alkoholu;
 • Po iniekcjach przez około 4 godziny nie wolno schylać się, spać oraz masować miejsc, gdzie wstrzyknięto toksynę botulinową;
 • Po zabiegu nie wolno przez okres dwóch tygodni korzystać z sauny i solarium;
 • Do kilku dni po zabiegu unikamy nadmiernego spożycia wody.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Zaburzenia połączeń nerwowo-mięśniowych: zespół Lamberta-Eatona, myastenia gravis;
 • Ciąża i okres laktacji;
 • Zakażenie w miejscu wykonywania iniekcji;
 • Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu;
 • Uczulenie na albuminę ludzką;
 • Zaburzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego i nerwowego;
 • Choroby autoimmunologiczne, np. przykład reumatoidalne zapalenie stawów;
 • Przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych zawierających; substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy (mogą wystąpić krwiaki po iniekcji);
 • Menstruacja;
 • Przy chorobie Alzheimera lub chorobach ALS;
 • Przy terapii poprawiających rytm bicia serca (przyjmowanie leków);
 • Przy chorobach mięśni;
 • Podczas zażywania następujących leków lub po okresie siedmiu dni od ich odstawienia:

1. Aminoglikozydy (streptomycyna, amikacyna, itp.)
2. Aminochinolony (chlorochina, cyklosporyna, hydroksychlorochina).
3. Antybiotyk: linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna.
4. D-penicylamina (Cuprenil).
5. Tubokuraryna, pankuronium, galamina.
6. Sukcynylocholina.

Ponadto przed zabiegiem należy powiadomić lekarza o przyjmowanych preparatach farmakologicznych bądź lekach.

Mezolifting (AQUASHINE®, STYLA GE®)

mezolifting

 

LIFTING SKÓRY I TERAPIA NA PRZEBARWIENIA

Dla osób, które chcą czegoś więcej niż mezoterapia, a nie potrzebują wypełniacza, opracowała dwa nowe produkty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i peptydów biomimetycznych.

1. AQUASHINE® Rewitalizacja

Wyjątkowa, głęboka mezoterapia z aktywnym kompleksem peptydowym dla zmęczonej i wysuszonej skóry twarzy, szyi i rąk. Poprawia elastyczność i nawilża już po pierwszym zabiegu.

Skład preparatu:

 • Nieusieciowany kwas hialuronowy, całkowicie biodegradowalny w stężeniu 1,5%
 • 2.Kompleks peptydowy:Rejuline( Acetyl Decapeptide-3), CG-TGP2 (Oligopeptide-34), CG-Seperin (Oligopeptide-72), CG-EDP3 (Oligopeptide-24)
 • Kompleks odżywczy: 14 witamin, 24 aminokwasy, 8 minerałów i koenzymów, 5 kwasów nukleinowych

Działanie peptydów polega m.in. na pobudzaniu komórek skóry do syntezy kolagenu i elastyny, odpowiadających za jej napięcie, elastyczność i jędrność. Peptydy biomimetyczne, stymulując naturalne mechanizmy naprawcze i regeneracyjne naszego organizmu, są bezpieczne, nie wykazują zdolności alergizujących, a ich działanie bardziej przypomina leczenie niż maskowanie problemu. Nieusieciowany kwas hialuronowy działa silnie nawilżająco.

2. AQUASHINE® Rewitalizacja i Rozjaśnienie

Wyjątkowa, głęboka mezoterapia z aktywnym kompleksem peptydowym dla skóry pozbawionej blasku, z przebarwieniami. Wyrównuje koloryt, nawilża i rozjaśnia przebarwienia już po pierwszym zabiegu.

Aquashine to preparat wyjątkowy gdyż dzięki bogatemu składowi działa zarówno rozjaśniająco na przebarwienia, jak i typowo przeciwstarzeniowo i silnie ujędrniająco.

Wskazania:

 • Skóra odwodniona, pozbawiona blasku
 • Utrata jędrności i napięcia skóry
 • Drobne zmarszczki
 • Przebarwienia i nierówny koloryt skóry

Przebieg zabiegu:

Zabieg najczęściej wykonujemy przy użyciu specjalnej kaniuli lub cieniutkich igiełek. Wcześniej skóra zostaje znieczulona maścią Emla. Preparat jest równomiernie podawany, tam gdzie występują przebarwienia podajemy nieco większe ilości. Tak samo jak każdą mezoterapię wykonuje się w seriach 3 zabiegów co 1 miesiąc, a następnie kontynuuje 1 zabieg co cztery miesiące.

Efekty zabiegu:

 • Skóra nawilżona
 • Skóra napięta
 • Wygładzenie drobnych zmarszczek
 • Poprawa owalu twarzy
 • Wyrównanie kolorytu i rozświetlenie skóry
 • Rozjaśnienie przebarwień

MEZOLIFTING STYLA GE® - WYGŁADZENIE ZMARSZCZEK

Z wiekiem Twoja skóra traci naturalną elastyczność, a na jej powierzchni pojawiają się pierwsze zmarszczki. Z czasem zmarszczki pogłębiają się tworząc nieestetyczne bruzdy. Twarz zaczyna przybierać zmęczony, nieatrakcyjny wygląd. Teraz możesz zatrzymać ten proces.

Gama STYLA GE® zawiera produkty dopasowane do każdego rodzaju korekcji zmarszczek. Bez względu na rodzaj korekcji Twój lekarz będzie mógł zaproponować Ci odpowiedni produkt z gamy STYLA GE® w rozmiarze S, M lub L. Dodatkowo dzięki zastosowaniu mannitolu ryzyko wystąpienia siniaków oraz obrzęku w trakcie zabiegu zostaje zredukowane do minimum.

Dzięki zaawansowanej technologii IPN-Like łącząc usieciowany kwas hialuronowy i naturalny antyoksydant (mannitol). Laboratorium VIVACY ® zaprojektowało produkt charakteryzujący się niezwykłą elastycznością, dający wyjątkowo naturalny efekt korekcji. Kwas hialuronowy zamknięty w postaci żelu wypełnia zmarszczki i wygładza powierzchnię skóry, a mannitol optymalizuje efekt zabiegu. Antyoksydant (mannitol), który naturalnie występuje w warzywach i owocach, przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników oraz redukuje ryzyko powstania siniaków i obrzęku w trakcie zabiegu. Dodatkowo zabezpiecza on kwas hialuronowy przed degradacją.

Gama STYLA GE® zapewnia wyjątkowo naturalny efekt korekcji, a jednocześnie dzięki zawartości lidokainy, zapewnia pacjentowi najwyższy komfort zabiegu..

Gama STYLAGE polecana jest przez lekarzy na całym świecie do:

 • Korekcji pierwszych zmarszczek;
 • Korekcji średniogłębokich i głębokich bruzd;
 • Korekcji linii marionetki;
 • Korekcji doliny łez oraz cieni pod oczami.

Antyoksydant (mannitol), który naturalnie występuje w warzywach i owocach, przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników oraz redukuje ryzyko powstania siniaków i obrzęku w trakcie zabiegu. Dodatkowo zabezpiecza on kwas hialuronowy przed degradacją.

Gama STYLA GE® zapewnia wyjątkowo naturalny efekt korekcji, a jednocześnie dzięki zawartości lidokainy, zapewnia pacjentowi najwyższy komfort zabiegu.

Gama STYLAGE polecana jest przez lekarzy na całym świecie do:

 • Korekcji pierwszych zmarszczek;
 • Korekcji średniogłębokich i głębokich bruzd;
 • Korekcji linii marionetki;
 • Korekcji doliny łez oraz cieni pod oczami.

Wypełniacze TEOSYAL®, STYLA GE®, AMALIAN®, PRINCESS®

(korekta zmarszczek, powiększanie i modelowanie ust)

 

wypelniacze

 

WYPEŁNIACZE TEOSYAL®

TYOSAL2

TEOSYAL® – szwajcarska precyzja w korekcji zmarszczek

Gama wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego TEOSYAL® wyróżnia się innowacyjną technologią produkcji, wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. TEOSYAL® jest sterylny, jednorodny i w pełni wchłanialny.

TEOSYAL® został stworzony by zaspokoić wszystkie potrzeby i problemy starzejącej się skóry, od nawilżenia do wypełnienia zmarszczek. Uzupełnia ubytki w objętości twarzy, poprawia kontur ust, nadaje im naturalny wygląd i zwiększa objętość. Przywraca oczom blask skutecznie likwidując cienie pod oczami. A linia TEOSYAL® PureSense (preparaty z lidokainą) zwiększa komfort zabiegu.

Jakość i czystość kwasu hialuronowego TEOSYAL® gwarantuje naturalny, natychmiastowy rezultat. To efekt wysokiej tolerancji preparatu przez organizm i doskonałej jego integracji z tkankami skórnymi. Produkt jest bardzo bezpieczny.

Już po jednorazowym zabiegu z wykorzystaniem TEOSYAL® widoczna jest znaczna poprawa wyglądu skóry. Wypełniacz wstrzykiwany jest bezpośrednio w miejsca, w których tkanka wiotczeje, co pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu naprężenia. Zmarszczki są wyraźnie mniejsze, skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i odpowiednio nawilżona. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do kilkunastu miesięcy.

TEOSYAL® oferowany w różnych stężeniach w zależności od planowanego efektu kuracji, jest przeźroczystym, apirogennym, sterylnym, usieciowanym i wyskoelastycznym żelem na bazie kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego.

Składniki aktywne:

 • Usieciowany kwas hialuronowy
 • Bufor fosforanowy pH 7,3

Działanie:

TEOSYAL® lekarz wstrzykuje w miejsce, które chcemy skorygować. Substancja skutecznie wypełnia zmarszczki. TEOSYAL® ulega rozpadowi biologicznemu i powoli wchłania się.

W celu uzyskania optymalnej korekcji zwykle wymagany jest jeden zabieg. Jeśli zmarszczki są głębsze, ubytki tkanki większe czasami konieczny jest po kilku tygodniach zabieg uzupełniający. Stabilizowany kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od rodzaju preparatu, stopnia usieciowania i okolicy podania.

Zaleca się, aby w tygodniu poprzedzającym zabieg nie zażywać aspiryny, środków przeciwzapalnych lub antykoagulantów. W ciągu kilku dni po zabiegu należy unikać wystawiania się na ekstremalne temperatury (intensywne zimno, sauna, promieniowanie UV).

WYPEŁNIACZE STYLA GE®

stylage products classic

 

1. MODELING WOLUMERYCZNY STYLA GE®

Z wiekiem nie tylko zmarszczki na naszej twarzy sprawiają, że wygląda ona nieatrakcyjnie. Twarz traci swoją naturalną objętość, a jej kontur ulega pogorszeniu. Rysy twarzy ulegają wyostrzeniu, a jej młodzieńczy owal traci swoją granicę. Dodatkowo osoby stosujące dietę mogą skarżyć się na nieestetyczne zapadnięcia w okolicy policzków i skroni.

Do korekcji wymagających przywrócenia twarzy atrakcyjnej objętości VIVACY ® stworzyło STYLA GE® XL. Wystarczy jeden zabieg, aby przywrócić Twojej twarzy młodzieńczy kontur i nadać jej atrakcyjny wygląd.

STYLA GE® XL i XXL jest połączeniem usieciowanego kwasu hialuronowego i naturalnego antyoksydantu (mannitol), dzięki czemu efekt korekcji wolumetrycznej jest bardzo naturalny. Dodatkowo zastosowanie mannitolu redukuje do minimum powstanie siniaków i obrzęku w trakcie zabiegu.

Stylage XL i XXL polecany jest przez lekarzy na całym świecie do:

 • Liftingu wolumetrycznego;
 • Nadania kościom policzkowym objętości;
 • Korekcji konturu twarzy;
 • Korekcji zapadniętych skroni.

2. STYLA GE® NAWILŻENIE + ANTYOKSYDANTY (ochrona skóry przed starzeniem się)

Dla przywrócenia odpowiedniego stopnia nawilżenia skóry właściwej oraz dla poprawy jej elastyczności i napięcia, Laboratorium VIVACY ® połączyło zalety kwasu hialuronowego i antyoksydantów tworząc STYLA GE® Hydro i STYLA GE® Hydro max. Zamknięty w postaci żelu kwas hialuronowy najwyższej jakości w połączeniu z naturalnymi antyoksydantami pozwala na przywrócenie Twojej skórze zdrowego, promiennego wyglądu.

Preparat STYLA GE® Hydro podaje się za pomocą wielokrotnych, drobnych, nakłuć w powierzchniową warstwę skóry (mezoterapia). Dla najlepszego efektu terapia STYLA GE® Hydro powinna opierać się o cztery zabiegi przeprowadzone w odstępach jednego tygodnia. STYLA GE® Hydro Max został dodatkowo wzbogacony o sorbitol - antyoksydant naturalnie występujący m.in. w malinach, jagodach czy cytrusach. Dzięki temu efekty są widoczne juź po pierszym zabiegu i utrzymują się o wiele dłużej. Lekarz zaproponuje Twój indywidualny harmonogram zabiegów dla STYLA GE® Hydro i Hydro Max.

Zabieg StylAge Hydro oraz Hydro Max polecany jest przez lekarzy na całym świecie:

 • Osobom narażonym na długotrwałą ekspozycję na promienie słoneczne;
 • Osobom narażonym na stres oraz przebywającym w klimatyzowanych pomieszczeniach;
 • Osobom odczuwającym dyskomfort suchej skóry;
 • Osobom z tendencją do niestabilności hormonalnych;
 • Osobom po zabiegach dermabrazji.

Dla zachowania pięknej skóry prewencyjnie stosujemy co 6 miesięcy od 26 roku życia.

3. STYLA GE® Lips POWIĘKSZANIE, MODELOWANIE I NAWILŻANIE

Zabieg powiększania ust polecany jest osobom, które dostrzegają problem zbyt małych warg, lub są niezadowolone z ich kształtu. Podczas rozmowy poprzedzającej korektę, lekarz pomoże wybrać odpowiednią metodę korekcji. Podstawą jest naturalny efekt.
Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia. Dzięki procedurze, możemy uwydatnić usta, poprawić ich kształt i symetryczność oraz koloryt.

Powiększanie ust to zabieg bezpieczny i dający świetne efekty, który utrzymują się około 6-12 m-cy.

Efekty:
Rezultat zabiegu widoczny jest natychmiast i utrzymuje się przez 6 -12 miesięcy w zależności od wieku, preparatu, stanu i kondycji skóry, indywidualnych cech organizmu stylu życia (m.in. palenie papierosów).

Wygląd skóry po zabiegu:
Po zabiegu usta będą lekko opuchnięte, może pojawić się również delikatny siniaczek utrzymujący się przez kilka dni. Opuchlizna schodzi najczęściej po 2-3 dniach. Zależy to od zastosowanego preparatu oraz predyspozycji pacjenta.

STYLA GE® Lips przywróci Twoim ustom zmysłową jędrność i ożywi ich barwę, w trakcie jednego zabiegu. Zmysłowe nadanie im objętości spowoduje wygładzenie drobnych zmarszczek nad górną wargą i doda Twojej twarzy młodzieńczego blasku. STYLA GE® Lips przywróci Twoim ustom optymalny stopień nawilżenia, dodając im naturalnego blasku.

STYLA GE® Lipsoraz Lips jest preparatem na bazie kwasu hialuronowego najwyższej jakości oraz naturalnego antyoksydantu (mannitol), który zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt korekcji, utrzymujący się 9-12 miesięcy. Zabieg można wykonać w czasie krótszym niż przerwa na kawę i jest on w pełni bezbolesny przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

StylAge Lips polecany jest przez lekarzy na całym świecie do:

 • Zwiększenia objętości ust
 • Korekcji dysproporcji pomiędzy górną, a dolną wargą;
 • Podkreślenia konturu ust
 • Wypełnienia drobnych zmarszczek nad górna wargą;
 • Korekcji kształtu ust;
 • Przywrócenia nawilżenia ust.

WYPEŁNIACZE AMALIAN®

AMALIAN

Przełomowa technologia CIS sprawia, że preparaty Amalian wyróżniają się na tle innych produktów zawierających usieciowany kwas hialuronowy.

Wyjątkowa struktura „Core-in-Shell” tworzy stabilne jądro z wysoko usieciowanego kwasu hialuronowego, które otoczone jest chroniącą je powłoką wytworzoną z nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Taka budowa spowalnia proces rozpadu kwasu hialuronowego następujący pod wpływem hialuronidazy oraz sprawia, że efekty zabiegów są trwalsze. Ze względu na te właściwości żel Amalian expert powinen być wstrzykiwany w mniejszych porcjach i w głębsze warstwy skóry niż ma to miejsce w przypadku standardowych żeli zawierających kwas hialuronowy.

​Zastosowanie technologii CIS ma również bardzo pozytywny wpływ na lepkosprężystość i na profil żelu: niepoddawany działaniu ciśnienia, żel jest lepki i ma nadzwyczajne właściwości powiększające. Jednak podczas wykonywania zastrzyku pod wpływem powstałego ciśnienia, żel upłynnia się. Po iniekcji kwas hialuronowy powraca do swojej pierwotnej struktury i tworzy idealny, stabilny wypełniacz tkanki skórnej.

Zalety preparatu Amalian expert, wyprodukowanego na bazie innowacyjnej technologii CIS:

 • Bardzo dobra tolerancja;
 • Dobre rozprowadzanie w tkance;

· Długo utrzymujące się rezultaty - do 18 miesięcy;

 • Znakomite efekty zwiększania objętości;
 • Większa wydajność;
 • Hydrofilowość.

1. Wolumetria z amalian expert III volume

To połączenie wysoce usieciowanego i nieusieciowanego Kwasu hialuronowego.

Dwufazowy żel przeznaczony do odbudowy utraconych z wiekiem młodzieńczych kształtów twarzy i do przywracania jej właściwego konturu. Preparat doskonały do zabiegów wolumetrycznych, uwydatniania policzków i brody oraz do odzyskiwania właściwego zarysu kości szczękowej. Wypełniacz przeznaczony jest do usuwania średnich do bardzo głębokich zmarszczek i fałd. Rekomenduje się go także do niwelowania lipodystrofii oraz do "liquid liftingu".

Wypełniacz przeznaczony do usuwania średnich do bardzo głębokich zmarszczek i fałd kwasu hialuronowego jest głównym czynnikiem wyróżniającym Amalian od innych wypełniaczy z kwasem hialuronowym dostępnych na rynku. Technologia CIS sprawia, że preparaty Amailan są miękkie, plastyczne i łatwe w aplikacji. Mają właściwości wiążące cząsteczki wody w skórze a dzięki powłoce ochronnej efekt ich stosowania jest długotrwały i utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Zastosowania preparatu:

 • Wolumetria
 • Głębokie fałdy
 • Utrata kształtu np. policzków
 • Deformacje twarzy
 • Liquid lifting
 • Lipoatrofia
 • Blizny

2. WYPEŁNIACZE JEDNOFAZOWE – Amalian SF

Linię Amalian SF (soft fillers) charakteryzuje miękka, w pełni nawodniona struktura, dzięki, której produkt bardzo łatwo się podaje. Żel rozprowadza się szybko i równo w miejscu podania, a efekt powiększenia otrzymujemy natychmiastowo.

Dzięki specjalnej metodzie produkcji, nierozpuszczalne cząsteczki pochodzące z liniowo usieciowanego kwasu hialuronowego są w pełni nawodnione, każda z nich otoczona jest wodną powłoką. Dlatego też cząsteczki nie chłoną wody po iniekcji i nie powstaje opuchlizna po zabiegu. Zamierzony efekt powiększenia następuje natychmiastowo dzięki charakterystyce żelu, który umożliwia doskonałe wypełnienie przestrzeni między komórkami.

To najnowocześniejsza linia wypełniaczy oferująca cztery produkty o czterech różnych stężeniach kwasu hialuronowego. Sprawdzają się znakomicie w drobnych zabiegach jak i skomplikowanych zabiegach wolumetrycznych.

3. AMALIAN SF 16 fine

Delikatny wypełniacz kwasu hialuronowego do wypełniania delikatnych zmarszczek, konturu ust, zmarszczek czoła, kurzych łapek, delikatnych fałd nosowo wargowych oraz linii marionetek.

W pełni nawodniony żel, który rozprowadza się bardzo łatwo i równomiernie po tkance. Po podaniu pacjent zyskuje młody, naturalny i świeży wygląd. Podobnie jak inne preparaty z linii SF, Amalian SF 16 fine jest bardzo dobrze tolerowalny, a efekty uboczne takie jak np. opuchlizna pozabiegowa praktycznie nie występują.

Preparat ten jest także doskonały do zastosowania w zabiegach uzupełniających po zabiegach z wykorzystaniem bardziej gęstych produktów, takich jak np. Amalian SF 24 advanced. Metoda ta potęguje efekt wolumetryczny a preparat utrzymuje się dużej.

Amalian SF 16 fine wstrzykuje się w wierzchnią lub środkową warstwę skóry.

4. AMALIAN SF 20 medium

Preparat najbardziej uniwersalny z całej gamy SF. Używa się go do wypełniania średnich zmarszczek. Ten preparat jest najbardziej uniwersalnym z całej gamy SF i przeznaczony do wypełniania średnich zmarszczek. Dzięki doskonałej płynności tego żelu, iniekcje Amalian SF 20 medium odbywają się delikatnie i atraumatycznie. W rezultacie otrzymujemy naturalnie wyglądający efekt.

W pełni nawilżony żel Amalian SF 20 medium doskonale nadaję się praktycznie do każdego zabiegu, z wyłączeniem zabiegów czoła. Dzięki miękkiej teksturze, żel rozprowadza się jednorodnie w skórze i równomiernie wypełnia zmarszczki, dając natychmiastowe efekty. Amalian sf 20 medium doskonale nadaję się także do delikatnego powiększenia ust. Może być również wykorzystywany jako zabieg uzupełniający po zastosowaniu wypełniacza Amalian SF 24 advanced.

Amalian SF 20 medium wstrzykuje się do wierzchniej lub środkowej warstwy skóry.

5. AMALIAN SF 24 advanced

Jednofazowy, usieciowany żel kwasu hialuronowego przeznaczony do wypełniania średnich i głębokich zmarszczek.

Amalian SF 24 advanced to jednofazowy w pełni nawilżony wypełniacz oraz bardzo wydajny biokompatybilny produkt wolumetryczny. Amalian SF 24 advanced doskonale nadaje się do wypełniania głębokich zmarszczek, korekcji blizn oraz modelowania kształtów twarzy. Nierówności skóry ( trądzik, blizny) są wygładzane, fałdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki marionetki zostają widocznie uniesione. Wypełniacz doskonały także do zabiegów odmładzających skórę dłoni. Do tego typu zabiegów jak i zabiegów wypełniania policzków najczęściej stosujemy kaniule.

Amalian SF 24 advanced wstrzykuje się do środkowej lub głębokiej warstwy skóry.

6. AMALIAN SF natural lips

Nisko skoncentrowany kwas służący do delikatnego powiększenia ust.

Amalian SF 14 natural lips jest nisko skoncentrowanym kwasem służącym do delikatnego powiększenia ust. Został stworzony po to, aby usta wyglądały na bardziej pełne, młodsze a struktura ich skóry była gładsza. Amalian SF 14 natural lips to produkt idealny do delikatnego powiększenia ust oraz do uzupełnienia związanej z wiekiem utraty ich objętości. Doskonale nadaje się również do wypełniania drobnych zmarszczek wokół ust. Dzięki temu preparatowi odzyskamy naturalny wygląd młodych ust bez zmiany ich naturalnej geometrii.

7. AMALIAN LT smoothline

Delikatny, usieciowany żel kwasu hialuronowego do wypełniania płytkich zmarszczek.

Preparat przeznaczony do leczenia płytkich zmarszczek, takich jak zmarszczki palacza, kurze łapki oraz zmarszczki gładzizny czołowej. Tym bardzo delikatnym i ciekłym preparatem można wypełniać także zmarszczki mimiczne oraz dolinę łez. Wypełniacz rozprowadza się w tkankach bardzo gładko dając naturalne efekty.

Zastosowania:

 • Zmarszczki płytkie
 • Zmarszczki gładzizny
 • Kurze łapki
 • Zmarszczki palacza
 • Zmarszczki wokół ust
 • zerwień wargowa
 • Dolina łez

Amalian LT smoothline wstrzykuje się w wierzchnią lub środkową warstwę skóry.

8. AMALIAN I LT active

Jednofazowy, usieciowany żel kwasu hialuronowego przeznaczony do wypełniania płytkich oraz średnich zmarszczek. Drobna i delikatna struktura substancji zapewnia optymalne dostosowanie się do tkanki i ma doskonałe właściwości rozprowadzania się. Dzięki tym właściwościom podawanie preparatu jest precyzyjne i nawet w trudnych miejscach, takich jak gładzizna można go aplikować bez ryzyka nadmiernego wypełnienia. Ponadto, Amalian I LT active jest doskonały dla łagodnego powiększenia ust a także stosowany jako uzupełnienie do zabiegów z użyciem Amalian expert volume.

Zastosowania:

 • Płytkie i średnie zmarszczki
 • Zmarszczki na czole
 • Zmarszczki gładzizny
 • Linie około ustne, około oczodołowe
 • Uzupełnianie leczenia z użyciem amalian II LT intense
 • Czerwień wargowa
 • Delikatne powiększanie ust

Amalian I LT active wstrzykuje się do wierzchniej lub środkowej warstwy skóry.

9. AMALIAN II LT intense

Jednofazowy, usieciowany żel kwasu hialuronowego przeznaczony do wypełniania średnich i głębokich zmarszczek.

Ten jednofazowy, delikatny, usieciowany żel kwasu hialuronowego o wyższej koncentracji od Amalian I LT active i jest przeznaczony do wypełniania średnich i głębokich zmarszczek. Może byś stosowany do wygładzenia blizn potrądzikowych, do czerwieni wargowej oraz dla wyraźniejszego, ale wciąż umiarkowanego powiększania ust. Preparat jest łatwy do iniekcji i może być używany prawie do każdej aplikacji z wykluczeniem gładzizny.

Zastosowania:

 • Średnie i głębokie zmarszczki
 • Fałdy nosowo-wargowe
 • Zmarszczki śmiechowe
 • Podbródek
 • Opadające kąciki ust
 • Blizny potrądzikowe
 • Czerwień wargowa
 • Uwydatnienie ust
 • Korekta mostka nosowego

​Amalian II LT intense wstrzykuje się do środkowej lub głębokiej warstwy skóry.

Przy uwydatnianiu mostka nosowego ważne jest wkłucie bardzo głęboko. Najlepszy efekt można uzyskać używając małych dawek oraz przeprowadzając powtórny zabieg po 14 dniach.

10. AMALIAN LT beauty lips

Nowa, jednofazowa, delikatna, usieciowana formuła kwasu hialuronowego przeznaczona do zabiegów powiększania ust.

Amalian LT beauty lips to nowa, jednofazowa, delikatna, usieciowana formuła kwasu hialuronowego przeznaczona do zabiegów powiększania ust. Jej wysoką wydajność otrzymuje się poprzez wstrzyknięcie pięciu małych depozytów preparatu wzdłuż konturu ust.

Zastosowania:

• powiększanie ust

• kształtowanie konturu ust

​Częstą reakcją po powiększeniu ust może być delikatny obrzęk w okolicy wstrzyknięć. W większości przypadków mija on po 2 dniach.

WYPEŁNIACZE PRINCESS®

PRINCESS® FILLER to sterylny, ulegający biodegradacji elastyczny, idealnie czysty, izotoniczny i homogenizowany wypełniacz. Daje długotrwałe, ale nie permanentne efekty. Powoli rozchodzi się w skórze, nadając jej gładki i naturalny wygląd. Filler jest jednofazowy, co zapewnia idealnie gładką konsystencję żelu. Zastosowana przy produkcji innowacyjna metoda S.m.a.r.t. opiera się na sieciowaniu czystego i naturalnego kwasu hialuronowego (HA) pochodzenia niezwierzęcego. S.m.a.r.t. jest opatentowaną metodą, dzięki której kwas hialuronowy jest wielokrotnie oczyszczany, a zarazem mocnie wiązany. Każda strzykawka zawiera 1,0 ml wiązanego krzyżowo kwasu hialuronowego (23 mg/ml). Jego elastyczność zapewnia trwałość, długotrwałe efekty ulepsza proces modelowania. Daje to wspaniałe, naturalne efekty bez skutków ubocznych.

PRINCESS® FILLER - wypełniacz wskazany do iniekcji do skóry właściwej i do tkanki podskórnej w celu:

 • Korekty umiarkowanych i znacznych zmarszczek
 • Korekty fałd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza
 • Wypełnienia tzw. dolny łez i lwiej zmarszczki
 • Redukcji blizn
 • Zalecany do zwiększenia objętości warg
 • Może być stosowany prawie na całej powierzchni twarzy.

Produkty PRINCESS® wypełniają zmarszczki, modelują twarz, ujędrniają, a co za tym idzie − nadają skórze młodszy i atrakcyjniejszy wygląd. To połączenie wysokiej jakości składników i zaawansowanej technologii gwarantuje długotrwałość efektów i bezpieczeństwo. Uzupełnia naturalną utratę kwasu hialuronowego w procesie starzenia się oraz zapewnia długotrwałe nawilżenie. Z tego powodu niesamowicie poprawia koloryt i elastyczność skóry twarzy i ciała.

Rodzina PRINCESS® spełnia najwyższe standardy jakości − dzięki podwójnej sterylizacji produktów i wykorzystaniu oczyszczonego kwasu hialuronowego.